ტრენინგი ონლაინ სამეცნიერო რესურსების ეფექტურ გამოყენებაზე
10 დეკემბერს კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკამ უმასპინძლა ტრენინგს თემაზე: „ონლაინ სამეცნიერო სამყარო: ბაზების ეფექტური გამოყენება და სტატიების გამოქვეყნების შესაძლებლობები“.
ტრენინგს უძღვებოდა მარიკა ჟორჟოლიანი - ეროვნული სამეცნიერო ბიბლიოთეკის ფონდების დაცვის, შენახვისა და განვითარების დეპარტამენტის დაკომპლექტების განყოფილების უფროსი, საქართველოს ბიბლიოთეკების ინტეგრირებული საინფორმაციო ქსელისა და კონსორციუმის ლიცენზირების კოორდინატორი.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისათვის პრაქტიკული ცოდნის მიწოდებას ონლაინ სამეცნიერო ბაზების ეფექტურად გამოყენების შესახებ.
მონაწილეები გაეცნენ სამეცნიერო სტატიების გამოქვეყნების ძირითად ეტაპებს, ჟურნალების შერჩევის კრიტერიუმებს, როგორც უფასო, ისე ფასიანი ჟურნალების შესახებ მნიშვნელოვან პრაქტიკულ ინფორმაციას, ასევე თანამედროვე პუბლიკაციის სტანდარტებს.
ტრენინგმა მონაწილეებს საშუალება მისცა გაემყარებინათ კვლევითი უნარები, გაეზარდათ აკადემიური ხილვადობა და უკეთ ჩართულიყვნენ საერთაშორისო სამეცნიერო სივრცეში.