ტრენინგი: „Ebsco-ს სამეცნიერო ბაზების გამოყენება“
8 მაისს, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის ორგანიზებით გაიმართა ტრენინგი თემაზე: „Ebsco-ს სამეცნიერო ბაზების გამოყენება“.
ცნობისთვის, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი 2010 წლიდან არის EBSCO EP Packages გამომწერი, თუმცა 2025 წლიდან უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის ხელმისაწვდომი იქნება EBSCO EP Package Premier, რომელიც მაქსიმალურად გაამდიდრებს უნივერსიტეტის აკადემიურ და კვლევით რესურსებს. ამ ვერსიაში განსაკუთრებით გაძლიერებულია ბიზნესის მიმართულება.
უფრო ფართო რესურსებზე ხელმისაწვდომობა: Academic Search Premier მოიცავს 2,966 აქტიურ სრულტექსტურ ჟურნალს, მათ შორის 2,669 რეცენზირებულ ჟურნალს, რაც უზრუნველყოფს უმაღლეს აკადემიურ სტანდარტებს;
ბიზნესისა და ეკონომიკის სრულყოფილი მხარდაჭერა შინაარსის მხრივ: 2025 წლიდან Business Source Premier-ის მონაცემთა ბაზის გამოწერა საშუალებას აძლევს მომხმარებლებს მიიღონ უნიკალური და განსაკუთრებული მნიშვნელობის მქონე შინაარსი. ეს არის შემდეგი ინსტიტუციების - American Accounting Association, Academy of Management Journals, Harvard Business Review, MIS Quarterly და INFORMS (Institute for Operations Research & the Management Sciences - ჟურნალები, მათ შორისაა: