16 აპრილს კავკასიის საერთაშორისო უნიერსიტეტის ბიბლიოთეკის ინიციატივით, ტრენინგი - ,,ელექტრონულ მონაცემთა ბაზები და ძებნის მექანიზმები” გაიმართა, რომელსაც საქართველოს საბიბლიოთეკო კონსორციუმის წარმომადგენელმა მარიკა ჟორჟოლიანმა უხელმძღვანელა.
კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის დოქტორანტებმა, მიიღეს სრული ინფორმაცია თუ როგორ ხდება უნივერსიტეტის მიერ შეძენილი საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზებში ინფორმაციის მოძიება. გაეცვნენ, EIFL-ის მიერ შემოთავაზებულ ღია წვდომის ჟურნალების ჩამონათვალს, სადაც პუბლიკაციების უფასოდ/ფასდაკლებით გამოქვეყნებას შეძლებენ.
შეგახსენებთ, რომ კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი დარეგისტრირებულია ასოციაცია „ელექტრონული ინფორმაცია ბიბლიოთეკებისათვის – EIFL-ის“ მონაწილეთა კონსორციუმის წევრად, შესაბამისად უნივერსიტეტის ფარგლებში, ნებისმიერი დაინტერესებული სტუდენტის, მკვლევარისა თუ პროფესორისათვის ხელმისაწვდომია შემდეგი ელექტრონული რესურსები:
Cambridge Journals Online (https://www.cambridge.org/core)
e-Duke Journals Scholarly Collection (https://read.dukeupress.edu/)
Edward Elgar Publishing Journals and Development Studies e-books (https://www.elgaronline.com/)
Edward Elgar Publishing Journals (https://www.elgaronline.com/)
European Respiratory Journal (https://erj.ersjournals.com/)
IMechE Journals (https://uk.sagepub.com/en-gb/eur/IMEchE)
Mathematical Sciences Publishers Journals (https://msp.org/)
Openedition Journals (https://www.openedition.org/)
Royal Society Journals Collection (https://royalsociety.org/journals/)